Premiera PlayStation 4 lada moment, w związku z czym Sony szlifuje swoją sieć PlayStation Network, aby uniknąć problemów, jakie miały miejsce w podczas startu konsoli w USA. Już w czwartek sieć zostanie udostępniona dla graczy w Europie którzy wcześniej dorwą swój egzemplarz konsoli, jednak nie będą oni mogli wierzyć we wszystko, co zobaczą.

PlayStation 4 odniosło wielki sukces sprzedażowy w USA, który jednak spowodował równie wielkie problemy z PSN. Aby tego uniknąć i możliwie rozładować ruch w sieci, który pojawi się w piątek Sony postanowiło, że już jutro – w czwartek 28 listopada – będzie można korzystać z uroków PlayStation Network na konsolach PS4 w Europie.

Będzie to oznaczało, że gracze, którzy kilkanaście godzin wcześniej wcześniej zdobędą swój egzemplarz konsoli będą mogli bez czekania pobrać patch 1.51 (ważący około 300 MB). Będą mogli również korzystać z PlayStation Store, jednak tutaj Sony od razu zastrzega, że będziemy mieli do czynienia z testową ofertą sklepu, a ceny będą mogły ulec zmianie.

Zapewne jest to reakcja na głosy, że gry na PlayStation 4 w PSS będą wręcz dramatycznie drogie i Sony stara się uczynić ofertę bardziej racjonalną i dostosowaną do warunków panujących w Polsce. Również niektórych informacji dostępnych w samym PlayStation Network (nie zostało sprecyzowane jakich, ale pewnie chodzi tutaj o informacje dotyczące gier) nie warto brać na poważnie, bo mogą być w jakiś sposób nieaktualne.