Sony mocno promuje funkcję Remote Play pozwalającą łączyć przenośną konsolę – PS Vita – ze stacjonarnym PlayStation 4. W drodze ma być rzekomo zestaw zawierający oba urządzenia w jednym pudełku, który jeszcze bardziej będzie kusił klientów. Jednak jak działa Remote Play w praktyce? Piotr postanowił to sprawdzić.

PlayStation Vita nie ma łatwego życia, a powiązanie go z większą siostrą, czyli PS4 może okazać się ostatnią deską ratunku dla handhelda Sony. Na papierze możliwości, jakie daje Remote Play są całkiem przyjemne. Przede wszystkim możemy oczywiście grać korzystając z Vity w gry z PlayStation 4, które działają na większej konsoli, ale są przesyłane na mniejszą. Bardzo wygodna rzecz, gdy akurat chcemy pograć, a nie mamy dostępu do telewizora.

Vita może służyć również jako drugi ekran, wyświetlający dodatkowe informacje w niektórych grach, lub pozwalać na zdalne sterowanie PS4, dokonywanie zakupów w PlayStation Store. A jak te wszystkie funkcje radzą sobie w „prawdziwym świecie”? Piotr nagrał film, w którym szczegółowo pokazuje działanie Remote Play w kilku grach, jak również przy nawigowaniu po menu PS4. Zapraszam do oglądania 🙂