Na początku życia konsoli w firmware może brakować wielu rzeczy, ale absencja niektórych dziwi bardziej, niż innych. Tak było chociażby z niektórymi zestawami słuchawkowymi, tak jest również w przypadku jednej z popularniejszych kierownic dla graczy obecnych na rynku. Na szczęście dla Sony i Logitecha twórcy gier sprawili, że brak ten nie jest specjalnie zauważalny.

Niektóre samochodówki nie wymagają posiadania kierownicy. Wręcz przeciwnie – sterowanie w nich na czymś innym, niż pad nie jest dobrym pomysłem. Są jednak gry, do których lepiej bez porządnego koła kierowniczego i pedałów lepiej nawet nie podchodzić – mówię tu oczywiście o wszelakiej maści symulatorach. W ich przypadku oczywiście da się również grać na padzie, ale musimy pogodzić się z utratą dużej części pozytywnych doświadczeń płynących z rozgrywki „na wheelu”.

Niestety posiadacze prawdopodobnie najpopularniejszego modelu kierownicy ostatnich lat – Logitech Driving Force GT – nie będą mogli skorzystać na razie ze swojego sprzętu podczas gry na PlayStation 4. Jak poinformował jeden z użytkowników Oficjalnego Forum Polskiej Społeczności PlayStation wsparcia tej kierownicy na PS4 obecnie nie ma, a Logitech dopiero pracuje nad jego dodaniem. Obecnie nie wiadomo, kiedy prace te się zakończą.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że model ten sprzedawany jest z logiem Gran Turismo i przez wielu uważany za dedykowany do konsol Sony, to sprawa jest trochę dziwna. Nie jest może aż tak dziwna, jak brak wsparcia dla flagowych słuchawek Sony, ale wciąż. Brak wsparcia dla kierownic sprzedawanych w TESCO za mniej niż 100zł jestem w stanie zrozumieć, jednak w przypadku DFGT Sony i Logitech powinny się wstydzić.

Na razie jest to głównie wpadka wizerunkowa, bo na PlayStation 4 na razie samochodówek, dla których warto byłoby podpinać kierownicę pod konsolę brak. Jest niby Need For Speed: Rivals, ale ja zaliczyłbym go do tej części gier samochodowych, w które zdecydowanie przyjemniej gra się na padzie.

Obecnie więc zbyt wiele hejtu nie leci w stronę Sony, ale nie zapominajmy, że premiera DriveClub coraz bliżej i już najpewniej w okolicach lutego/marca obsługa Logitech Driving Force GT będzie przez wielu graczy wielce pożądana. Miejmy nadzieję, że do tego czasu pojawi się update, który doda wsparcie dla kółka Logitecha.