Czasami po uruchomieniu PlayStation 4 występują problemy z zalogowaniem się do PSN. Wtedy zapewne większość użytkowników drapie się w głowę i zadaje ważne pytanie: czy to tylko u mnie jest problem, czy cała usługa nie działa? Od dzisiaj będzie bardzo łatwy sposób na zweryfikowanie tego.

Usługi sieciowe Sony stają się coraz bardziej przyjazne – ostatnio gracze dostali możliwość przeobrażenia swoich kont dziecięcych w konta typu „master”, a teraz rozwiązany został kolejny problem. Od dzisiaj stan usługi PlayStation Network będzie można sprawdzić szybko w jednym miejscu, odwiedzając tę stronę.

Wyszczególnione zostały tam poszczególne komponenty PSN i ich status. Jeśli wszystko jest na zielono – to ewentualnych problemów musimy szukać u siebie. Jeśli coś jest czerwonego, to spokojnie wypada czekać aż informatycy Sony uporają się z kłopotami.

Kolejnym krokiem na drodze do pełnego „user friendly” usługi byłaby możliwość zmiany PSNid – oby Sony również taką opcją miło nas w przyszłości zaskoczyło.