Sukces Lords of The Fallen i Dying Light pokazuje, że polskie gry zaczynają być doceniane na całym świecie, a nasi programiści znają się na rzeczy, jednak nikt nie zaprzecza, że to właśnie Wiedźmin 3 jest najbardziej wyczekiwaną grą tego roku.Mroczny, ponury i bardzo przekonujący świat stworzony przez Sapkowskiego świetnie działa na wyobraźnię i widać, że twórcy zdają sobie z tego sprawę, ponieważ ten zwiastun przepełniony jest krwią, śmiercią i potworami. W trakcie oglądania towarzyszyć nam będzie lektor, który opowiada o grze, o mechanice i o całym uniwersum.

Podobnie jak w poprzednikach, dużą rolę będą miały konfilkty rasowe, religijne i wojny pomiędzy zwaśnionymi krainami. Po krótkim przedstawieniu głównego bohatera (przecież i tak każdy wie kim jest wiedźmin!), przygotowano dla nas materiał pokazujący danie główne – walkę z potowrami. Oprócz samej bitwy ważne będzie uprzednie przygotowanie, tropienie, podążanie za ranną bestią. Znajdziemy tu wszystko to, co pokochaliśmy w książce. Potwory będą znacznie bardziej inteligentne, a ich zachowania będą różniły się w zależności od pory dnia, czy miejsca starcia.

Całość brzmi i wygląda świetnie, wręcz zbyt idealnie by mogło być prawdziwe, jednak ja ufam ekipie CD Projekt RED i z niecierpliwością wyczekuję dnia premiery, która odbędzie się 19 maja tego roku.