Na E3 zobaczyliśmy już jeden krótki film przedstawiający walkę Geralta z gryfem, jednak tym razem materiał filmowy trwa niemal 6 minut i pokazuje wiele, wiele więcej niż jedną misję poboczną.

Jeżeli jest jakaś gra, która pchnęła mnie do zakupu PS4, to jest to właśnie Wiedźmin 3: Dziki Gon. Po świetnej jedynce oraz bardzo dobrej dwójce moje oczekiwania i nadzieje są ogromne. Do tej pory każda kolejna informacja od studia CD Projekt Red upewnia mnie w przekonaniu, że nie popełniam błędu.

Oprawa wizualna robi wrażenie i nawet film skompresowany przez serwis YouTube wygląda wspaniale. Ponadto, oprócz materiału z rozgrywki zawiera on komentarz jednego z przedstawicieli studia odpowiedzialnego za tą produkcję. Przetłumaczyłem i streściłem dla Was większość faktów zamieszczonych w tym materiale, jednak mimo to polecam obejrzeć go w całości.

Tym razem przeniesiemy się do Novigradu, jednego z państwa-miasta leżącego na terenie królestwa Redanii. Redanii w której, pomimo dynastii monarchicznej, prawdziwą władzę sprawuje szpieg Dijskra, do którego właśnie zmierzamy. Do lewej strony siodła Płotki przytroczone zostało trofeum z zabitego gryfa i to ono jest powodem naszego spotkania ze szpiegiem.

Samo miasto składa się z kilku tysięcy obiektów, takich jak: budynki, wieże, baszty, place, warsztaty, ulice czy mury. Ponadto posiada ono ogromny port handlowy oraz jest największym miastem opisanym w książkach Sapkowskiego. Podobnie jak w powieści, Novigrad ma być tętniącym życiem miastem, w którym mieszka kilka tysięcy osób. Społeczność podzielona jest na stany, które definiują ich zachowania oraz codziennie zajęcia. Lordowie będą dyskutować miedzy sobą, odwiedzać drogie restauracje i sklepy, a rzemieślnicy, chłopi, czy biedni mieszczanie pracować całe dnie w oczekiwaniu na wieczorny relaks w pobliskich karczmach.

Kolejnym tematem poruszonym przez komentujących jest wpływ naszych działań na otoczenie. Musimy ciągle uważać i być skupieni na swoich akcjach. Przykładowo, jeżeli podejmiemy się jakiejś misji, to inna może stać się nieaktualna. Co więcej, każdy budynek, każde miejsce i to, co nam zaoferują, będzie podlegało zmianom. Jeżeli wybierzemy się do sklepu z rybami, to oprócz tego, że będziemy mogli zaopatrzyć się w jedzenie, otrzymamy możliwość poznania ciekawych plotek, informacji, a nawet zakupu unikalnych składników, czy części ekwipunku. Wszystko zależy od tego, kogo znamy, w jaki sposób rozmawiamy oraz komu zapłacimy. Oczywiście w mieście znajdziemy wiele znanych już z poprzednich części ciekawostek, jak interesujące misje poboczne, kurtyzany, mini gry i wiele, wiele więcej.