Do Wigilii zostało już niewiele czasu, jednym z najgorętszych prezentów w tym sezonie będzie bez wątpienia konsola PS4. Ale jeśli komuś nie udało dorwać się jej dotychczas, czy ma szansę na zakup PlayStation 4 jeszcze przed świętami? Ma, ale zadanie nie będzie łatwe.

Sony dostarczyło do Polski niezbyt wiele konsol. Doniesienia mówią, że na premierę pojawiło się w sklepach około 10 000 PS4, a później doczekaliśmy się jeszcze jednej, ogłaszanej jako „duża” dostawy. Później już żadnych oficjalnych komunikatów nie mieliśmy, a im bliżej Świąt, tym w większej ilości sklepów klienci odchodzili z kwitkiem słysząc, że na PlayStation 4 przed Wigilią nie ma co liczyć.

Czy jednak warto zupełnie tracić nadzieję? Wszystko zależy od tego, ile chcemy wydać pieniędzy na konsolę. Jeśli PS4 po prostu „ma być”, to żadnego problemu nie doświadczymy, ponieważ wiele sklepów (zwłaszcza mniejszych zajmujących się wyłącznie handlem grami) oferuje next-gena Sony w cenach wyższych o kilkaset złotych niż te, które musiały zapłacić osoby z pre-orderami pod koniec listopada. Więc jeśli cena nie gra dla Was większej roli, to polecam zajrzeć na Allegro, albo w Google i sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy sklep z grami.

Jeśli ktoś jednak nie chce za PS4 specjalnie przepłacić, to będzie musiał przygotować się na znacznie dłuższe poszukiwania. W większości dużych sklepów, typu Media Markt, czy Saturn konsol już nie ma i po PlayStation 4 lepiej nie warto się do nich wybierać. Być może lepiej będzie po prostu zadzwonić, spytać się czy jest w ogóle sens jechać. Większe szanse są w przypadku mniejszych sklepów, typu RTV Euro AGD, lub Media Expert. Tam w pojedynczych sklepach konsolę można jeszcze kupić w mniej „zbójeckiej” cenie. W RTV Euro AGD jest o tyle łatwo, że na stronie internetowej widać w jakich sklepach PS4 się jeszcze ostało. Jest ich coraz mniej, cena ostatnio też wzrosła (2599zł, ale przynajmniej dostajemy drugiego pada i grę, zamiast „golasa”).

W innych sklepach trzeba najlepiej zadzwonić. Większe szanse będziemy mieli w szukając w mniejszych miastach, ponieważ tam przez mniejszą ilość potencjalnych klientów gdzieś PS4 mogło się ostać. Historie pisane przez naszych Czytelników, którym udało się znaleźć jakiś zapomniany egzemplarz PlayStation 4 w sklepie pozwalają mieć nadzieję, że nie wszystko stracone.

Do Wigilii zostało jeszcze trochę czasu, więc jeśli ktoś naprawdę chce umieścić PS4 pod choinką, to powinien nie zwlekać z działaniem. Szanse, że uda się znaleźć konsolę w przyzwoitej cenie nie są już duże, ale Święta to czas cudów, prawda? Więc warto próbować…