Na wszystkich graczy, którzy uruchomią swoje PS4 czeka już nowa aktualizacja oprogramowania konsol. Patch 1.52 pojawił się na serwerach Sony, jednak gracze z wolniejszymi łączami nie powinni być z niego zadowoleni – ściągania jest dużo, a lista zmian niezbyt imponująca.

Na szczęście w przeciwieństwie do aktualizacji 1.51, która pojawiła się podczas premiery, tym razem serwery nie są obciążone i pobieranie przebiega całkiem sprawnie. A konsola ma co pobierać, ponieważ aktualizacja waży 323 MB.

Lista zmian jest uboga i zawiera jedynie jedną pozycję mówiącą o ogólnych poprawkach i ulepszeniach w stabilności systemu – żadne konkrety nie zostały ujawnione. Być może poprawiona została jakość działania wentylatora, na którą skarżyła się część posiadaczy konsoli. Jednak na potwierdzenie tych informacji trzeba będzie poczekać, aż osoby te przetestują nowy update.

Jeszcze drobne przypomnienie dla użytkowników – jeśli konsola ma włączone automatyczne pobieranie plików i zostanie przełączona w tryb Standby, to patch 1.52 będzie ściągał się w tle. Z tej możliwości powinny skorzystać zwłaszcza osoby z wolniejszymi łączami, aby nie tracić czasu przeznaczonego na grę na ściąganiu aktualizacji.