Po raz kolejny sklep internetowy postanowił pobawić się szklaną kulą, która powiedziała mu, że Uncharted 4 na PS4 jest już blisko. Nie mogło obyć się oczywiście bez podzielenia się tą informacją dodając grę do swojej oferty. Ale czy wszystkie sklepy nie mogłyby dodać już teraz Uncharted 4 do listy produktów? Czy ktoś wierzy, że ta gra na PlayStation 4 się nie pojawi?

Naughty Dog dotychczas wychodziło z założenia, że nowa generacja oznacza nowe IP, nowe serie gier przez nich tworzonych. PSX miał Crasha Bandicoota, PS2 miało Jaka i Dextera, a PS3 Nathana Drake’a i ostatnio dorobiło się też Joela. Na PlayStation 4 wszystko wskazuje na to, że reguła ta nie zostanie podtrzymana.

Ciśnienie na nową część Uncharted jest zbyt duże, aby przestać zajmować się tą serią i skupić na czymś innym. Z kolei tylko oczekiwania są tak wygórowane, że chyba jedynie Naughty Dog może im sprostać. Więc można powiedzieć, że developer nie ma wyjścia, musi Uncharted 4 zrobić.

Sklep GameStop na swojej stronie dodał do oferty Uncharted na PlayStation 4. Nie ma podanego podtytułu, daty premiery, okładki – dosłownie nic. Jest to klasyczny „placeholder”. Strona będzie lepiej się pozycjonować w Google, kilku klientów na pewno dowie się dzięki temu o sklepie, bo wiele serwisów o grach wspomni o tym, że Uncharted pojawił się w jego ofercie.

A mimo to przecież wszyscy wiemy, że zapowiedź, już oficjalna, tej gry to tylko kwestia czasu. Uncharted na PlayStation 4 po prostu musi wyjść, nie ma innego wyjścia. Teraz pozostaje tylko pytanie kiedy. Ja po cichu liczę na okres świąteczny 2014 roku. Zobaczymy, czy ten termin się sprawdzi i będę mógł zarabiać na gry na PS4 parając się dodatkowo jasnowidztwem.