Niedawno informowałem o tym, że posiadacze PlayStation 4 będą mogli instalować gry na dysku twardym. Jednak Sony wprowadziło tu pewne restrykcje i nie na każdy „twardziel” będziemy mogli zrzucić pliki z gier.

O ograniczeniu poinformowała osoba, która wcześniej rzuciła więcej światła na temat instalacji gier na HDD PlayStation 4, Shuhei Yoshida (szef Worldwide Studios SCE).

Czyli instalacja gier na twardy dysk włożony do konsoli – tak, ale wrzucanie ich na zewnętrzne dyski już nie. W sumie nie ma się czemu dziwić – Sony będzie starało się utrzymać PlayStation 4 „w czystości” przez możliwie długi czas. Umożliwienie instalacji gier na zewnętrznych dyskach twardych to proszenie się o kłopoty. Na pewno hakerzy i tak bardzo szybko wezmą się za próby złamania zabezpieczeń konsoli, jednak nie ma co ułatwiać im zadania.

Domyślnie zamontowany dysk twardy w PlayStation 4 jest na tyle duży, że przy rozsądnym gospodarowaniu starczyć on powinien na całe życie konsoli. W końcu gry nie odpalane przez długi czas można z dysku kasować 🙂