Znamy wyniki sprzedaży PlayStation 4 na głównych rynkach, na których się pojawiło. Jak jednak wygląda sprzedaż next-gena Sony w naszym kraju? W Polsce oficjalnie nikt rezultatami osiągniętymi przez PS4 się jeszcze nie pochwalił, ale jednak obiły nam się o uszy nieoficjalne informacje co do ilości dostarczonych konsol. Patrząc na problemy, jakie pojawiły się podczas premiery w naszym kraju są one całkiem prawdopodobne.

PS4 sprzedało się w Polsce momentalnie. Osoby bez pre-orderów miały (z resztą wciąż mają) spory problem z nabyciem swojego egzemplarza konsoli. Taka sytuacja wynikała oczywiście z niewystarczającej ilości konsol, które trafiły do naszego kraju. Ile dokładnie ich było?

Tak jak pisałem na wstępie SCEP nie chwalił się wynikami sprzedaży (byłyby one raczej równe z ilością sztuk dostarczonych do sklepów), ale według informacji, które posiadają osoby pracujące w dużych sieciach sklepów z elektroniką do Polski trafiło na początek około 10 000 konsol. Nie są to potwierdzone dane, więc do czasu podania oficjalnych wyników wypada traktować je bardziej w kategoriach plotki, ale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie tyle konsol zostało dostarczonych nad Wisłę.

Jeśli porównamy to „nasze” 10 000 do miliona sztuk, które pojawiły się w Ameryce Północnej, albo 250 000 w Wielkiej Brytanii, to mamy idealny obraz, jak wciąż mało istotnym rynkiem jesteśmy dla Sony i ile jeszcze czasu minie, abyśmy jako rynek wkroczyli do „gamingowej pierwszej ligi”. Jednak cały czas czynimy postępy – jeszcze kilka generacji i może przy okazji PlayStation 7 dostaniemy tyle konsol na premierę ile trzeba 🙂