Kurs windsurfingu (3)Windsurfing to sport dla ludzi w niemal każdym wieku i nie wymagający specjalnej sprawności fizycznej. Pływać na desce mogą już maluchy, zaś nauczyć się tego mogą na specjalnych kursach windsurfingu dla dzieci.
Kurs windsurfingu kierowany jest do dzieci od piątego do nawet czternastego roku życia. Jest prowadzony w warunkach bezpiecznych, na płytkich wodach i pod opieką wyszkolonego instruktora. Kurs dostosowany jest do wieku, umiejętności oraz ogólnej sprawności dziecka. Dla dzieci najmłodszych organizowane są lekcje indywidualne, zaś dla nieco starszych oraz tych, którzy wolą zabawę w grupie, kursy grupowe. Zazwyczaj jeden instruktor nie zajmuje się większą liczbą dzieci, niż troje, ze względów bezpieczeństwa.
Dzieci uczą się pływać, korzystając ze specjalnego sprzętu, odpowiednich, małych desek, lekkich żagli oraz piankowych kamizelek.
Kurs windsurfingu dla dzieci to wspaniała przygoda, możliwość nauki nowych umiejętności oraz świetna zabawa. Jest to również rozwiązanie dla rodziców, którzy powierzając dziecko instruktorom, zapewniają dzieciom zajęcia, a sobie wolny czas. Nauka windsurfingu to inwestycja w przyszłość dziecka, w jego rozwój fizyczny oraz korzystanie bez obaw z wiatru i wody.