Ortopeda Warszawa (5)Jesteś młody, zdrowy, spędzasz godziny przed komputerem? Nie masz na razie żadnych problemów z aparatem ruchu i jesteś przekonany, że tak będzie zawsze? Nic bardziej złudnego.
Może nadejść dzień, gdy nagle będziesz miał problemy z zapięciem guzika lub ręka z filiżanką z herbatą zacznie drżeć, a w nocy obudzi Cię mrowienie i drętwienie ręki. Tak właśnie powita Cię zespół cieśni nadgarstka, choroba dotykająca zazwyczaj osoby w średnim wieku. Można sobie zapracować na to schorzenie wykonując ciągle te same ruchy ręką lub pracując godzinami w tej samej, niefizjologicznej dla nadgarstka pozycji. Dodatkowo jeszcze stany zapalne, obrzęki, rany czy krwiaki w tej okolicy przyspieszają proces. Sportowcy też są narażeni, gdyż często mają urazy w tych miejscach.
Gdy już wystąpiły u Ciebie te objawy, jak najszybciej udaj się do gabinetu Ortopeda Warszawa, gdzie otrzymasz fachową pomoc. Najważniejsza jest jednak profilaktyka, żeby nie dopuścić do wystąpienia choroby i jak najdłużej cieszyć się zdrowym ciałem.