rp_sport12.jpgWielu, doświadczonych biegaczy preferuje aktywność z muzyką. To ona sprawia, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właściwie ćwiczymy. Warto więc ją wykorzystać w tym celu. A jaka muzyka najlepiej sprawdzi się podczas biegania?

Na pewno dobrym wyborem będą nasze ulubione piosenki. Każdy z nas ma swój ulubiony zespół, którego mógłby słuchać bez przerwy. To jego utwory powinny się znaleźć na naszej playliście. Jeśli na nie natrafimy, sami zmotywujemy się do dalszego biegu. Wtedy bieganie nie będzie już dla nas takie nudne i nieprzyjemne. Sport stanie się wspaniałą zabawą pełną rozrywki.

Jeśli jednak nie mamy ulubionych piosenek, nie martwmy się, tylko znajdźmy dla siebie takie, które zmotywują nas do działania. Mogą to być skoczne, rytmiczne i energetyczne piosenki. Zrezygnujmy za to ze smutnych i wolnych utworów. Znacznie lepiej sprawdzą się piosenki, w których sami będziemy słyszeć konkretny rytm. To do tego rytmu możemy spokojnie zacząć biegać. Będzie to dla nas naprawdę bardzo przyjemne.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.