Żeńska drużyna piłki nożnej

Mit jakoby piłka nożna była sportem jedynie dla mężczyzn już dawno został obalony. Dziś każdy może uprawiać sport, także ten. Żeńska drużyna piłki nożnej nie wzbudza ani zdziwienia, ani zażenowania. Kobieca piłka jest na wysokim sportowo poziomie, zawodniczki posiadają umiejętności, których mogliby im pozazdrościć koledzy piłkarze.
Dziewczęta od najmłodszych lat występują na boiskach i przygotowują się do rozwoju kariery- niektóre amatorskiej, ale są takie, których kariera przeradza się w zawód. Kobieca piłka nożna jest inna od męskiej, Wbrew pozorom kobiety grają twardo, nie odstawiają nóg, faulują ostrzej i nie uprawiają boiskowego aktorstwa w przeciwieństwie do ich kolegów. Żeńska drużyna piłki nożnej to kobiety twarde, zdecydowane, nastawione na walkę i zwycięstwo.
Czy kobiety są w takiej samej sytuacji jak mężczyźni? Nie. Mężczyzn nie spotykają seksistowskie komentarze, od dziecka są zachęcani do grania w piłkę, nie muszą przebijać szklanego sufitu i nie są przedmiotem drwin kolegów i kibiców.