Błonnik witalny to naturalny suplement diety, w którego składzie znajduje się od jednego lub kilku surowców roślinnych, między innymi nasiona babki jajowatej, babki płesznik oraz lnu. Spożywanie błonnika zapewnia uczucie sytości ze względu na wysoką zawartość włókien.

Dzięki temu, że wypełnia on w dużym stopniu nasz żołądek czujemy się pełni; pozostawia też mniej miejsca dla innych pokarmów, zawierających kalorie. Może to być pomocne, jeśli staramy się zmniejszyć ilość spożywanych kalorii – stracić lub utrzymać wagę.
Pokarmy, które są bogate w błonnik, powodują, że czujemy się pełniejsi przez dłuższy czas, ponieważ organizm musi dłużej przetwarzać włókna.
Oznacza to, że żołądek pozostaje pełniejszy dłużej zaraz po spożyciu żywności wysokiej w błonnik witalny cena.
To doskonały preparat do podtrzymania regularnych ruchów jelit, pomagający zapobiegać zaparciom, ponieważ pobudza układ trawienny.
Błonnik witalny cena jest także korzystny dla utrzymania funkcji okrężnicy. Zdrowy i bogaty we włókna błonnik witalny cena może zapobiec nowotworom okrężnicy.
Wielokrotne badania potwierdzają, że ludzie, którzy jedzą dużo błonnika są szczuplejsi od osób, które spożywają mniej błonnika.