Stojaki reklamowe mają różne kształty i formy ale jedno zastosowanie, wszystkie one informują i reklamują dany produkt czy daną firmę. Wszelkiego rodzaju plakaty, ulotki, foldery są łatwo dostępne dla potencjalnych klientów a informacje zawarte na takich stojakach bardzo dobrze czytelne. Stojaki są składane, małe i duże, mają ciekawy i oryginalny design, wykonane są z plexi lub ze stali, występują nawet stojaki składane, czyli takie, które można złożyć i zapakować do torby. Producenci stojaków wymyślają coraz to ciekawsze formy takich stojaków, kieszeni na ulotki czy tablic reklamowych, starają się wykonać je z jak najlepszego materiału, który jest estetyczny a przy tym nie podlega znacznemu zniszczeniu.
Przy produkcji stojaków reklamowych producenci kierują się nie tylko swoją wyobraźnią, ale także sugestiami swoich klientów, których zadowolenie jest dla nich najważniejsze.
Dlatego spotykamy w urzędach, kinach, teatrach, restauracjach czy galeriach handlowych przeróżne formy stojaków, na których umieszczone są reklamówki.