Konsole PlayStation 4 zniknęły z półek sklepowych w ekspresowym tempie. Wielu graczy, którym nie udało dorwać swoich sztuk PlayStation 4 w pierwszej partii zadaje sobie pytanie kiedy kolejne konsole trafią do sklepów. W rozmowach z pracownikami sklepów dominuje jedna data, którą potwierdza też Sony.

W przypadku sieci sklepów RTV Euro AGD sprawa wygląda tak, że obecnie wszystkie konsole są wyprzedane. Idąc po prostu do sklepu nie ma szans dorwać PlayStation 4. Kolejna dostawa do sklepów stacjonarnych ma pojawić się w dniu 6 grudnia. Wtedy warto dowiadywać się jak wygląda sytuacja i robić to sprawnie (telefon w piątek rano nie zaszkodzi), bo żadnych zapisów już nie będzie. Kto pierwszy ten lepszy.

Warto też obserwować stronę RTV Euro AGD, ponieważ mogą na niej pojawić się niespodziewanie dostępne konsole. Tak dla przykładu stało się w piątek, kiedy to na krótki czas w ofercie pojawiło się PlayStation 4 z dwoma padami DualShock 4 i Killzone: Shadow Fall za 2399zł. Zestaw został szybko wyprzedany, jednak szczęśliwcom udało się dorwać PS4 w dniu premiery, bez pre-ordera, w nie oszukańczej cenie.

W innych dużych sieciach sklepów sytuacja wygląda podobnie – chociażby w Saturnie wszystkie konsole rozeszły się w 20 minut, a kolejna dostawa spodziewana jest również 6 grudnia. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

Również Sony na swoim profilu na Facebooku poinformowało, że:

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem PS4, którym nie udało się zakupić konsoli w dniu premiery chcielibyśmy poinformować, że kolejną, dużą dostawę PS4 przewidujemy po południu 6 grudnia 2013 roku.

Jeśli szukamy PS4 najlepszą opcją mogą nie być mniejsze sklepy z grami. Nie chcemy generalizować, ale w większości przypadków nie posiadają one konsol i nie mogą liczyć na pierwszeństwo w dostawach od Sony, przez co obecnie konsole sprzedawane są w zbójeckich cenach rodem z Allegro, a kiedy konsole pojawią się za zjadliwe pieniądze nie wiadomo. Niektórzy mówią nawet o 2014 roku.

Jeśli ktoś liczy się ze swoimi pieniędzmi, to znalezienie PlayStation 4 w najbliższych dniach będzie bardzo trudne. Jednak już 6 grudnia będzie można udać się do sklepów w Polsce z celem nabycia swojego egzemplarza PlayStation 4 i nie wyjść z pustymi rękami. Oby kolejne konsole dostępne w sklepach w jak największym stopniu zaspokoiły popyt na PS4 obecny na polskim rynku.