W grach pozbawionych multiplayera jedną z kluczowych kwestii jest długość rozgrywki, które mogą one zapewnić w trybie dla pojedynczego gracza. W końcu nie po to wydaje się 200 zł by pograć kilka godzin i wchodzić na Allegro, albo Gametrade. Sporo wątpliwości pojawiło się w związku z długością kampanii The Order: 1886, jednak teraz mamy okazję je zweryfikować.

Wszystko za sprawą kanału na YouTube PlayMeThrough, na którym pojawił się już walkthrough-gameplay z przejścia całej gry. Autorowi materiału wideo, który parł dziarsko przed siebie i nie ginął zbyt często ukończenie kampanii zajęło 5 godzin i 30 minut.

Moim zdaniem jest to całkiem przyzwoity czas zabawy, bo YouTuber trochę speedrunował grę. Nie zwracał specjalnie uwagi na poboczne elementy, smaczki i inne tego typu rzeczy przygotowane przez deweloperów. Sądzę, że na wyższych poziomach trudności, gdy niektóre partie trzeba będzie powtarzać po kilka razy, a także w przypadku osób, które będą chciały wycisnąć z gry wszystko co ma do zaoferowania czas ten będzie znacznie dłuższy. 8-9 godzin? Jak na liniową grę fabularną nie jest źle.

The Order 1886 PS4 walkthrough

Nie potwierdziły się zatem doniesienia, jakoby The Order: 1886 miał wystarczać na trzy i pół godziny. Dodatkowo z gameplaya wynika, że zmiana poziomu trudności będzie mogła mieć miejsce w każdej chwili, bez konieczności rozpoczynania zabawy (np. od ostatniego checkpointa) od nowa.

Osobiście nie polecam Wam zaglądania do gameplaya nagranego przez PlayMeThrough. Premiera gry już 20 lutego – warto chwilę się wstrzymać i samemu poznać historię, którą przygotowali dla nas ludzie z Ready at Dawn.