Przygotowując ślub i wesele, narzeczeni pragną, aby był to wyjątkowy i niezapomniany dzień ich życia, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Wobec tego skrupulatnie planują oni każdy, nawet najdrobniejszy element tej uroczystości.
Jeśli chodzi o ceremonie zaślubin to ważny jest wystrój kościoła, obrączki oraz oprawa muzyczna. Dobry organista na ślub to tak samo istotna sprawa jak dobra orkiestra na wesele. Jeśli nie chcemy organisty, to możemy zdecydować się na inne rozwiązanie.Coraz bardziej popularne staje się wynajęcie profesjonalnej wokalistki, skrzypaczki czy nawet kwartetu smyczkowego. Wszystko po, to aby nadać tej pięknej uroczystości wyjątkowy charakter.
Niezależnie na jaki rodzaj oprawy muzycznej się zdecydujemy, czy tylko na wokalistkę, czy na organistę czy też na kameralny zespół wyposażony w harfę czy skrzypce, ważny jest także odpowiedni wybór repertuaru. Dobrze przygotowana oprawa muzyczna ślubu sprawi, że goście będą zachwyceni, a niejedna kobieta ukradkiem będzie ocierała łzy wzruszenia.