Ubranie termoaktywne (9)Każdy, kto uprawia sport, potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci odzieży i sprzętu sportowego, dosłownie zalewający rynek coraz to nowymi produktami, które mają za zadanie uczynić życie sportowca łatwiejszym.
Do bardziej przydatnych rzeczy z pewnością należy ubranie termoaktywne. Ma właściwości bakteriobójcze, co eliminuje powstawanie na skórze brzydkiego zapachu, ponadto zimą ogrzewa nasze ciało, a latem ma z kolei działanie chłodzące organizm. Dobrej jakości bielizna termoaktywna to zabezpieczenie przed wychłodzeniem podczas szaleństwa na stoku.
Kolejnym niezbędnym sportowcowi sprzętem jest dobre obuwie. Czy to do biegania, czy do gry w piłkę nożną, czy do siatkówki- przede wszystkim powinno być dobrej jakości, by zminimalizować ryzyko bolesnych kontuzji.
Każdy sportowiec wie, że dobrej jakości sprzęt sportowy to niemała inwestycja. Ale ma też ona wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego nie warto na tym oszczędzać, ryzykując bolesne urazy.