Źli sprzedawcy kierowani żądzą zysku sprawili, że trochę kopii The Last of Us: Remastered pojawiło się już na rynku, a co za tym idzie na kilka dni przed premierą możemy podziwiać już piękne screeny z poprawionej wersji gry, jak również przygotować się psychicznie na to, ile TLoU zajmie na dyskach twardych naszych konsol. A zdecydowanie nie będzie to mało.

Kilkoro ze szczęśliwców, którzy już teraz dorwali się do gry nie chciało zachować tego faktu dla siebie. Nie wiem jak zareaguje Sony, czy spadną na nich jakieś bany, czy obędzie się bez konsekwencji. Jednak „poświęcenie” tych graczy nie powinno pójść na marne, a informacje przez nich dostarczone niech nie zostaną zapomniane 😉

A zdjęcie okładki zdradza bardzo ciekawą rzecz o The Last of Us: Remastered, a konkretnie o ilości miejsca, jaka będzie wymagana do instalacji gry. Będzie to… minimum 50 GB danych! Przyzwyczailiśmy się do tego, że przestrzeń rezerwowana przez gry liczona jest w (dziesiątkach) GB, a nie MB. Jednak 50 GB robi wrażenie i niejednemu graczowi każe zastanowić się co ze swojego dysku usunąć, aby przygody Joela i Ellie móc zainstalować.

Poza tym nie dowiedzieliśmy się niczego odkrywczego – gra będzie zawierać tryb sieciowy do 8 graczy, działać w rozdzielczości 1080p oraz wspierać funkcję Remote Play.

Przy okazji pojawiło się sporo zrzutów ekranowych z gry, również tych prezentujących zmiany graficzne, które zaszły w wersji Remastered. Można je znaleźć poniżej (na górze screen z wersji na PS3, pod nim na PS4; screeny pochodzą z serwisu Gamepur):

Widać oczywiście tekstury wyższej rozdzielczości, ogólnie jest ostrzej jednak o rewolucji nie ma mowy. Ta gra po prostu już na PS3 oferowała wiele pod względem graficznym. Sądzę jednocześnie, że w akcji gra będzie prezentować się lepiej i pokaże prawdziwy potencjał. W The Last of Us jest wiele lokacji które na PlayStation 4, trochę dopieszczone, będą po prostu błyszczeć. O tym przekonamy się już 29 lipca, kiedy gra wyląduje na półkach wszystkich sklepów z grami w naszym kraju.

Więcej screenów prosto z gry na PS4 można znaleźć w poście opublikowanym na forum NeoGAF.