Silownie dla niepelnosprawnych (9)Łatwo zapominamy, że nie każdy z nas jest w pełni sprawny. Chodzimy do pracy, na uczelnię. Korzystamy z takich miejsc, jak siłownie i często nie pamiętamy o tych, którzy nie mają takiej możliwości z powodu różnego stopnia kalectwa.

Dlatego powstały też siłownie dla niepełnosprawnych. Mają one na celu między innymi zacieśnianie granic pomiędzy zdrowymi i chorymi. Ale przede wszystkim chodzi o zachętę dla tych ludzi do wyjścia z domu. O integrację ich z resztą społeczeństwa. To wcale nie jest takie oczywiste. Wielu z chorych chce pozostać w swoim mieszkaniu, nie ma ochoty na angażowanie się w znajomości z innymi ludźmi, nie chcą sprawiać nikomu nie potrzebnego problemu. I tu kluczową rolę odgrywamy my, zdrowi. Pokażmy im, ze tonie jest problem, że zależy nam na aktywacji niepełnosprawnych.

Sport może dla wielu z nich okazać się najlepsza formą na spędzanie wolnego czasu. Dzięki wysiłkowi fizycznemu nabiorą odwagi, pewności siebie. A przy okazji mogą poznać innych ludzi i nie będą żyć w tak zamkniętych społecznościach, jak dotychczas.