Obsidian Entertainment to studio, którego graczom specjalnie nie trzeba przedstawiać. Zwłaszcza tym lubującym się w grach RPG. Teraz okazuje się, że pracują oni nad kolejną grą, zmierzającą na next-geny. Co to może być?

Gra o której wszystko wiemy, czyli Project Eternity (RPG zmierzające do systemów cyfrowej dystrybucji na PC) nie pochłania obecnie kluczowych zasobów studia. Szacuje się, że w Obsidianie pracuje obecnie lekko ponad 100 osób, a jedynie 15 z nich zaangażowane jest głównie w Project Eternity.

Pozostała część zespołu pracuje nad niezapowiedzianą jeszcze grą zmierzającą na konsole następnej generacji (te informacje można wyłuskać z ofert pracy studia). Nie wypłynęły żadne konkretne informacje w związku z tym o jaką grę może chodzić, ale są dwa główne tropy.

Pierwszym jest kontynuacja Alpha Protocol. Gra ta pojawiła się na PlayStation 3 parę lat temu i, co tu dużo mówić, szału nie zrobiła. Głównie gracze narzekali na ogromną ilość błędów technicznych i kulejącą mechanikę, która psuła odbiór całkiem ciekawej historii przedstawionej w grze. Teraz jednak jest szansa na poprawę, bo Obsidian zawsze „siedział” w grach komputerowych – skoro przenoszenie gier z PC na PlayStation 4 ma być dziecinnie proste, to problemy powinny być mniejsze.

Drugi, dla mnie bardziej obiecujący trop, to nowa gra ze świata Gwiezdnych wojen. Przedstawiciele studia wspominali w końcu o tym, że bardzo chcieliby powrócić do świata Star Wars (w 2005 roku wydali oni świetne Knights of the Old Republic II: The Sith Lords). W chwili obecnej przez zawirowania z przejęciem praw do całej marki przez Disneya trudno cokolwiek wyrokować, ale jakaś szansa na to, że to właśnie nad grą z tego uniwersum dłubie Obsidian. Nowy RPG Star Wars dla pojedynczego gracza? Ależ proszę bardzo, nie mam nic przeciwko.

Bardzo możliwe, że pierwsze szczegóły poznamy już na targach E3 2013, do których został już niespełna miesiąc.