Takie wydarzenie nie miało jeszcze miejsca w historii Sony. Nawet po wielkiej wpadce, gdy serwery PSN nie działały tygodniami, japońska firma nie ujawniła swojej oferty z „kolekcji gier za darmo” na kilka miesięcy do przodu. Teraz jednak sytuacja zdecydowanie ich do tego zmusiła.

Zanim jednak wytłumaczę dlaczego Sony pokusiło się o taki ryzykowny ruch przejdziemy do samej listy gier:

Listopad:

The Binding of Isaac: Rebirth

SteamWorld Dig

Escape Plan

Niektórzy mogą uznać, że są to jedynie małe popierdółki, ot indyki, które poza Vitą nie powinny pojawić się na konsolach PlayStation, jednak prawdę mówiąc są to całkiem wartościowe tytuły. Szczególnie polecam wszystkim Escape Plan, który jest świetną „ucieczką” od dużych, wymagających gier. Miałem już pobawić się tą produkcją na przenośnej konsolce i z wielką chęcią powrócę do niej na dużym ekranie

Grudzień:

Injustice: Gods Among Us – Ultimate Edition

Secret Ponchos

O Injustice więcej pisałem w tym artykule i uważam, że jest to bardzo dobra gra, która łączy mechanikę Mortal Kombat z interesującym uniwersum. Poza tym, Scorpion jest tu grywalną postacią!

Natomiast Secret Panchos to inna historia. Gracze od dawna typowali tę produkcję jako jedną z gier, która pojawi się w ofercie PS+ i jak widać mieli racje. Jest to dynamiczna strzelanka wieloosobowa w rzucie izometrycznym. Wielką zaletą jest klimat wprost z westernu a dopełnia to muzyka komponowana przez Ennio Morricone. Czy może być ciekawie? Jasne, że tak, jednak większość nadal nie będzie zadowolona z takiego indyka. No cóż, taka mentalość.

Styczeń:

inFamous: First Light

The Swapper

Samodzielny dodatek do inFamous to świetny wybór na grę darmową dla abonentów Plusa. Dlaczego? Nie tylko kusi do kupna konsoli żeby zobaczyć jedną z najładniejszych gier tej generacji, ale także może przychylić tych, którzy jeszcze nie grali w podstawkę do wyposażenia się w nią. First Light to takie bardzo rozbudowane demo, coś, co można porównać do Metal Gear Solid :GZ, jednak zdecydowanie jest to produkcja warta uwagi.

Ostatnie problemy w obozie Sony spowodowały znaczy spadek sprzedaży, a warto pamiętać, że zbliżają się dwie ważne daty. Pierwsza to oczywiście święta, podczas których sprzedaje się najwięcej gier i konsol, a druga to koniec subskrybcji rocznego Plusa, którego wykupili gracze na premierę PlayStation 4. Z tego powodu jesteśmy kuszeni wysokobudżetowymi tytułami i zapewne na tym się nie skończy. No cóż, byle tak dalej.