Coś dla maluszka

Narodziny pociechy, zwłaszcza tej pierwszej, to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Wszystko co pierwsze zawsze wprowadza nutkę niepewności i niepokoju, bo jest nieznane. Tak jest z pierwszą wspólną nocą, kąpielą, a także spacerem. Na szczęście szybko się wszystkiego uczymy.
Do przyjścia na świat dziecka należy się odpowiednio przygotować. Urządzić pokój lub kącik dla malucha, kupić ubranka, łóżeczko, a także wózek. Dobrze, jeżeli przed wyprawą do sklepu przygotujemy listę potrzebnych rzeczy. W przeciwnym wypadku czeka nas nie jedna wycieczka na zakupy.
Jeżeli maluszek już pojawią się w domu to zaczynamy się uczyć siebie nawzajem. Dziecko wyczuwa i poznaje rodziców i na odwrót. Wszystkie czynności przy dziecku wykonujmy instynktownie i bez napięcia, bo stres w niczym nie pomoże.
Po powrocie ze szpitala przychodzi czas na pierwszą samodzielną kąpiel. Postarajmy się w tym momencie wyciszyć i uspokoić. To znacznie ułatwi całą czynność. Kąpiel niemowlęcia to pewnego rodzaju rytuał, ale zadbajmy o to, by na początku nie trwał on zbyt długo.
Po kilku dniach spędzonych w domu przychodzi czas na pierwszy spacer. Tu też warto pamiętać o kilku rzeczach. W zależności od pory roku przygotujmy dla dziecka odpowiednie okrycie i odzież. Aby spacer przebiegał bezproblemowo, dobrze zawczasu zaopatrzyć się w zabawki do wózka. W razie problemów chociaż na chwilę zajmą one maleństwo.
Od dnia urodzin kochamy nasze dziecko bezwarunkowo. Zadbajmy o to, by czuło ono naszą miłość na każdym kroku, a odwzajemni nam się tym samym.