CD Projekt Red jak mało kto potrafi podgrzewać atmosferę wokół swoich gier, co mogliśmy zaobserwować podczas targów Gamescom, gdzie Polacy podzielili się ze światem sporą porcją świeżych materiałów z ich nowego dzieła jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Na pierwszy ogień proponuje zobaczyć film, na którym osoby z ekipy CDP Red wyjaśniają kim są Wiedźmini, jaką rolę odgrywa Geralt oraz jak funkcjonuje świat gry, chwaląc się przy okazji 35 razy większym obszarem niż w poprzedniej części, w której i tak mieliśmy spore połacie terenu do zwiedzenia. Lokacje mają być zróżnicowane, od bagnistych terenów Ziemi Niczyjej, poprzez mroźny klimat wysp Skellige na aglomeracji miejskiej Novigradu kończąc.

Kolejnym materiałem jest fragment rozgrywki, którego akcja umiejscowiona jest na terenach wioski Downwarren. Nasz protagonista stara się rozwikłać zagadkę, kto i dlaczego morduje niewinnych mieszkańców. Podczas eksploracji Szepczącego Pagórka, Geralt miał okazję walczyć z kilkoma kreaturami. Animacja ruchów podczas walki prezentuje się świetnie, to samo można powiedzieć o efektach graficznych wiedźmińskich znaków, którymi wspomagał się podczas starć. Mamy również okazję zobaczyć zmianę cyklu dnia i nocy oraz jak wygląda korzystanie z ekwipunku.

Jak widać całość prezentuje się olśniewająco pod względem graficznym, jeśli zaś chodzi o ścieżkę dźwiękową, to również nie mam najmniejszych obaw, ponieważ zespół Percival wykonał kawał świetnego rzemiosła nadając grze niepowtarzalny klimat epickiego fantasy. Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie murowanym hitem oraz pretendentem do gry roku 2015 (premiera 24 luty), co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

Na koniec galeria zawierająca screeny, grafiki koncepcyjne oraz rendery ważnych w kontekście fabularnym postaci. Możecie w niej znaleźć między innymi: wygląd ekwipunku, przedstawicieli tajemniczego Dzikiego Gonu, Ciri, Yennefer, i wiele innych.