Do premiery next-genów coraz bliżej, więc analitycy wzięli się do roboty i rozpoczęli przewidywanie która konsola sprzeda się lepiej i o ile. Tym razem estymacja dotyczy rynku brytyjskiego. PlayStation 4 „ogrywa” Xboxa One i jeśli prognozy się sprawdzą, będziemy mogli mówić o deklasacji.

Według analityków ERA (Entertainment Retailer’s Assocation) i przeprowadzonych przez nich badań w Wielkiej Brytanii łącznie sprzeda się 3,1 miliona konsol nowej generacji w początkowym okresie po ich premierze. PlayStation 4 uzyska zdecydowaną przewagę nad Xboxem One. PS4 powinno znaleźć 1,8 miliona nabywców, a X1 ma trafić do około 1,3 miliona osób.

Różnica jak widać jest znacząca i jest to najdelikatniejsze określenie. 500 000 konsol to wręcz przepaść która sprawi, że w brytyjskim oddziale Sony będą mogli z czystym sumieniem otwierać szampana, a w Microsofcie liczyć nowe siwe włosy. Oczywiście to tylko prognoza, a tym nie zawsze warto wierzyć. Według prognoz dzisiaj za oknem miało być słonecznie, a tymczasem aż strach wychodzić na dwór.

Jednak biorąc pod uwagę to, co dzieje się w mediach wokół obu konsol, jak również opinię samych graczy można śmiało powiedzieć, że analitycy jeśli się pomylili, to niespecjalnie. PS4 ma szansę zmieść X1 na początku życia next-genów i 500 000 sztuk różnicy może być całkiem realną liczbą.