Jeśli ostrzycie sobie, tak jak ja, zęby na pierwsze dziecko z małżeństwa Electronic Arts z marką Gwiezdne wojny, czyli kontynuację serii Battlefront to mam dla Was złe wiadomości. Na spotkaniu z inwestorami producent zdradził termin pojawienia się gry w sklepach, który niestety jest „dosyć” odległy.

Blake Jorgensen, jeden z developerów pracujących nad grą w szwedzkim studiu DICE na spotkaniu z osobami dającymi kasę na gry powiedział, że Star Wars: Battlefront trafi na rynek dopiero w 2015 roku. I to nie na samym początku, a w połowie roku, przy okazji premiery kolejnego filmu kinowego ze Star Wars.

Wciąż istnieje szansa, że jest to tylko plotka i że Battlefront pojawi się w sklepach wcześniej, jednak można sobie wyobrazić taką strategię EA, gdzie celuje ono z premierą SWBF w moment pojawienia się w kinach Epizodu VII, kiedy to hype na całe Gwiezdne wojny będzie największy. I chociaż widzę tu jakąś logikę, to bardzo mi się to nie podoba. Zdecydowanie wolałbym Battlefronta na jesieni 2014 roku (tym bardziej, że wtedy żaden nowy Battlefield się nie pojawi, bo BF4 będzie zbyt świeży), a w połowie 2015 roku kolejną grę, silniej nawiązującą do filmów.

Tyle czasu panowała posucha w temacie gier Star Wars, że EA dużo by musiało ich naprodukować, aby zaspokoić apetyty fanów… 🙂 Na otarcie łez krótki teaser gry z tegorocznego E3.