Trufle od dawna są postrzegane jako kulinarny przedmiot pożądania. Niektóre okazy uzyskują na giełdach niebotyczne ceny. Truflom przypisuje się szereg właściwości i znaczeń. Co ciekawe, te znane już w starożytności grzyby, mogą być daniem głównym lub wyłącznie przyprawą do potraw. Nic dziwnego, że trufle stały się inspiracją dla wielu przysmaków, np. Trufli Dekoracyjnej i Trufli w Białej Czekoladzie Vobro.
Afrodyzjak czy siła nieczysta?

W antyku wokół pochodzenia trufli narosło wiele teorii. Grzyby zostały uznane za „owoce ziemi”, które z niewyjaśnionych przyczyn wyrastają pod jej powierzchnią. Inne wyjaśnienie przypisuje się Teofrastowi, który nazwał trufle „dziećmi piorunów” – w miejscu, gdzie uderzył piorun wyrastała trufla. Z jednej strony grzyby były uznawane za skuteczny afrodyzjak, z drugiej natomiast, ze względu na dojrzewanie pod ziemią, kojarzone z ciemnymi siłami.

W zależności od przyjętego źródła wyróżnia się 20 – 30 gatunków trufli. Do najcenniejszych rodzajów zaliczamy: truflę białą, truflę czarnozarodnikową oraz truflę letnią. W wielu częściach świata trufle objęte są ochroną. W Niemczech i we Włoszech osoby poszukujące trufli muszą mieć specjalne zezwolenie. Natomiast w Polsce chroniona jest odmiana zimowa. Najrzadsze rodzaje sprzedawane są na specjalnych aukcjach za bajońskie sumy.
Vobro: trufle oblane czekoladą sposobem na relaks

Trufle, ze względu na swoją wyjątkowość, stanowią inspirację, bazę dla wielu produktów. Jednym z przykładów są najnowsze cukierki marki Vobro – Trufla Dekorowana oraz Trufla w Białej Czekoladzie. Trufla Dekoracyjna Vobro to wyśmienite truflowe cukierki w formie batonika. Przekąska oblana jest głównie ciemną czekoladą oraz domieszką białej. Natomiast drugi produkt skąpany jest w białej czekoladzie ze szczyptą tej tradycyjnej. Produkty oferowane są w eleganckich opakowaniach, przez co idealnie nadają się na prezent dla amatorów trufli i czekolady. Firma Vobro, z myślą o wielbicielach karmelu, oferuje również smaczne cukierki ToffiVo. Połączenie karmelowego nadzienia i mlecznej czekolady to niezawodna recepta na poprawę nastroju i zastrzyk energii w trakcie męczącego dnia. Wszystkie wspomniane produkty oferowane są w wygodnych opakowaniach typu stabilopack. Dzięki przysmakom na bazie trufli można zapewnić sobie szczyptę luksusu i wyjątkowości na co dzień. W połączeniu z czekoladą mogą być idealnym dopełnieniem chwil błogiego relaksu.