rp_sport38.jpgUprawianie sportu każdemu z nas kojarzy się z czymś pozytywnym. Bo takim ma być sport. On wymaga, ale też wiele daje w zamian. Uczy samodyscypliny, pomaga dbać o kondycję, wspiera nas w walce z problemami natury psychicznej. Nie możemy jednak zapominać o jednej konkretnej rzeczy- sport musi być uprawiany pod kontrolą. Z jednej strony lekarza- który będzie systematycznie sprawdzał, czy nasz organizm jest w stanie dalej kontynuować treningi, a z drugiej trenera, który ma zadbać, aby służyły one rozwojowi, a nie wyczerpały organizm.

Jeśli interesuje Cię jakiś sport i rzeczywiście wydaje się on być Twoim pomysłem na piękniejsze życie, pamiętaj o wsparciu kogoś, kto zna go od strony technicznej. Trenować trzeba z głową. A w tym z pewnością może pomóc Ci dobry trener. Bez niego możesz zrobić sobie krzywdę. Nawet, jeśli są to tylko z pozoru zwykłe biegi.

Sport ma służyć Twojej kondycji psychicznej i fizycznej. Pamiętaj o tym i nie staraj się uprawiać go na własną rękę. Inaczej możesz stracić radość z jego uprawiania.