Chociaż od premiery PS4 w Polsce minęło już trochę czasu, to niektórzy gracze wciąż mają duży problem z tym, aby nabyć swój egzemplarz nowej konsoli Sony. Na szczęście już niedługo dostęp do nowych PlayStation 4 powinien być łatwiejszy, ponieważ spodziewana jest nowa dostawa next-genów Sony.

Wydawałoby się, że w ponad miesiąc po premierze PS4 problemów z nabyciem jej już być nie powinno. Ci, co mieli kupić już kupili, popyt spadł, producent miał czas na zapewnienie odpowiedniego poziomu podaży, wszyscy winni być szczęśliwi. Rzeczywistość w Polsce (a także w innych regionach świata) nie wygląda niestety tak różowo – na PlayStation 4 wciąż trzeba często po prostu polować.

Widać to chociażby po wypowiedziach użytkowników na różnych forach internetowych, którzy skarżą się, że w sklepach PS4 pojawia się rzadko, w małych ilościach, które są bardzo szybko sprzedawane – krótko mówiąc trzeba mieć szczęście. Albo pieniądze, bo wiele mniejszych sklepów bez problemu jest w stanie sprzedać nam konsolę w cenie przewyższającej o kilkaset złotych tą, która obowiązywała pre-orderowiczów.

Jednak najprawdopodobniej nadchodzą lepsze czasy, ponieważ Sony na swoim profilu na Facebooku napisało:

„Najbliższa dostawa konsol PlayStation 4 do sklepów będzie miała miejsce do 15 stycznia.”

Gdyby miało chodzić o jakąś drobną partię, to zapewne Sony nie chwaliłoby się tym faktem na swoim docierającym do 200 000 graczy profilu. Miejmy nadzieję, że w połowie stycznia będzie można po prostu wejść do sklepu i kupić konsolę, bez kombinowania, jak to ma miejsce teraz.