Chociaż nie poznaliśmy wielu nowych produkcji zmierzających na PlayStation 4, to dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat tych gier, które zostały zapowiedziane lub miały już swoją premierę.

W tym artykule opiszę ciekawostki odnośnie LittleBig Planet 3, a także wspomnę o małej niespodziance odnośnie Tearaway. Media Molecule nie jest już głównym twórcą LBP, jednak nadal mają oni wkład w tę produkcję, więc można uznać, że news ten odnosi się właśnie do tego studia.

Na sam początek słodki i uroczy trailer MałejDużej Planety, który mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy na dzisiejszej konferencji Sony.

Na samym początku oczywiście przedstawienie czwórki głównych bohaterów: Sacboya, Oddsocka, Swoopa i Togglea. Więcej na temat tej rozkosznej grupki znajdziecie w tym artykule. Dziś największy nacisk postawiono na możliwości kreacyjne oraz wyobraźnię graczy. Nie tylko każda postać będzie miała swoje własne, niepowtarzalne stroje, ale również sam edytor poziomów został zdecydowanie ulepszony.

Możliwości jest o wiele więcej. Samo tworzenie lokacji, gier i światów ma być znacznie łatwiejsze. Jak zwykle Sony kładzie duży nacisk na element społecznościowy, więc zachęca też do dzielenia się swoimi dokonaniami ze znajomymi.

Niestety, potwierdziła się wiadomość odnośnie traktowania Vity jako akcesorium do większej siostry PS4. Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gier ekskluzywnych na handhelda, czyli Tearaway, zmierza na PlayStation 4. Dziwne? Tak, gdyż produkcja ta bazowała na możliwościach Vity, których nawet panel dotykowy w DualShocku nie zastąpi. Niestety, najważniejsza jest wysoka sprzedaż, a ten tytuł na pewno na siebie zarobi.