Co jest gorsze od śmigającej jak ta lala Playstation 4? Zepsute Playstation 4. Jak długo jestem graczem, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło aby konsola mi po prostu padła. Po tym jak w dniu premiery (listopad 2013) kupiłem swoją Playstation 4 był tylko zachwyt. Jaka cicha, jaka mała, jak wcale się nie grzeje, jaki świetny pad – same ochy i achy … do czasu.

Radość trwała dość krótko. Na początku stycznia port HDMI skapitulował. Konsola dalej działała, można było nawet zobaczyć update’y poprzez remote play na PS Vita, ale to tyle. Jako, że wszystko ma prawo się zepsuć, zadzwoniłem do serwisu sony. Zamówienie zostało przyjęte.

Poinformowano mnie, że w ciągu dwóch dni dostanę kurierem (FedEx) karton z instrukcją jak zapakować, co dodać i jak dostarczyć PS4 do naprawy. Po tygodniu dzwonię do serwisu znowu, że żadnego pudełka nie dostałem. Zdziwiona Pani powiedziała, że przesyłka została dostarczona pod mój adres !#@^%#$@^@ !!!

Ja jednak nic nie otrzymałem więc wysłali drugi raz. Tym razem DOSZŁO. Ponieważ zaraz po zakupie wymieniłem HDD na 1TB, powiedziano mi żebym wysłał konsolę samą (bez HDD i mocującej „szyny”). Na załączonych poniżej zdjęciach jest także pokazane jakich innych rzeczy Sony nie życzy sobie, aby im wysyłać.

Discs – dysków Blu-Ray – chyba, że konsola padła na tyle, że nie da się takowego wyjąć z PS4
Controllers – padów też nie – pewnie mają ich pod dostatkiem
Cords/Cables – tak samo jak z padami
Punkt czwarty rozbawił mnie niemiłosiernie, a także uświadomił jak skrupulatni są prawnicy Sony. Otóż punkt 4 mówi że sony nie przyjmuje … Insect Infested Consoles z wielkim robalem przekreślonym jak na znakach drogowych. WTF Sony?

PS4-naprawa-informacje PS4-naprawa-informacje-2 PS4-naprawa-informacje-3

Wszystko należy ładnie zapakować w karton z pianką/styropianem, odkleić starą naklejkę pod którą jest adres zwrotny (przesyłka jest prepaid więc nie ponosimy żadnych kosztów), zadzwonić do FedEx aby przyjechali po paczkę lub dostarczyć osobiście do punktu wysyłkowego i…czekać.

PS4-naprawa-karton-1 PS4-naprawa-karton-2 PS4-naprawa-karton-3 PS4-naprawa-karton-4

Poza wypełnieniem formularza gwarancyjnego należy dostarczyć także kopię rachunku. Ja swój miałem bardzo starty, więc musiałem jechać do sklepu po duplikat. 23 stycznia wysłałem moją padłą PS4, a następnym razem opowiem Wam co, jak i jak długo.