W dzisiejszych czasach, gdy reklamy atakują nas z każdej strony, coraz trudniej znaleźć dobry sposób na dotarcie do potencjalnego klienta. Ludzie ignorują reklamy w prasie, przełączają kanał w czasie reklam telewizyjnych. Rozwiązaniem może być marketing mobilny.

Do najpopularniejszego zastosowania marketingu mobilnego należą kampanie SMS. Reklamy, powiadomienia, przypomnienia – zastosowań jest wiele, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Poza SMS-ami można wykorzystać także wiadomości MMS.

Popularność telefonii komórkowej sprawia, że marketing mobilny pozwala dotrzeć do szerokiej grupy klientów. Czasy gdy telefon komórkowy był luksusem, minęły już dawno. Telefony są częścią naszego życia i nic nie wskazuje na to, że ich popularność będzie się zmniejszać. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu w kieszeni. Z telefonów korzystają wszyscy, niezależnie od wieku i statusu społecznego.

Wśród różnych środków komunikacji marketingowej, marketing mobilny jest rozwiązaniem pozwalającym dotrzeć do precyzyjnie wybranej grupy klientów. Zwykle telefon posiada jednego użytkownika, przekaz jest więc kierowany jedynie do konkretnych osób, a nie do ogółu. Kluczowa jest tu baza klientów. Przy dobrej bazie, kampania dociera tylko do wyselekcjonowanej grupy klientów. Dzięki temu, komunikat trafia tylko do nabywców, którzy rzeczywiście mogą być zainteresowani daną ofertą, a to z kolei podnosi efektywność przeprowadzanej kampanii. Unikamy w ten sposób sytuacji, np. powiadamiania osoby, która nie ma prawa jazdy o promocjach dotyczących gadżetów samochodowych.

Zaletą marketingu mobilnego jest również szybkość. Dostarczenie wiadomości zajmuje jedynie kilka sekund, pozwala to precyzyjnie określić kiedy komunikat dotrze do klienta.