Skoki spadochronowe należą do sportów ekstremalnych. Nie nadają się dla każdego, a już na pewno nie dla osób, które cierpią na różnego rodzaju fobie. Psychika jest naszym największym wrogiem i dlatego bez odpowiedniego przygotowania nie ma, co myśleć o skokach na spadochronie. Zdrowie fizyczne to drugi warunek uprawiania tego sportu. Zanim zdecydujemy się na uprawianie skoków powinniśmy przejść szczegółowe badania lekarskie. Badania powinny być uzupełnione o kompleksowy wywiad lekarski. Na szczęście dla wszystkich, badania lekarskie są wymagane przed przystąpieniem do kursu szkolącego skoczków. Zanim pierwszy raz skoczymy ze spadochronem musimy przejść kurs. Skoczkom świeżo po kursie zapewnia się nadzór instruktorski.
A gdzie skakać? Dużo jest miejsc, gdzie można uprawiać skoki spadochronowe Warszawa jest jednym z nich. Inne większe miasta też organizują swoje kursy.
Skoki ze spadochronem podobnie jak inne sporty ekstremalne mogą uzależniać. Jeżeli spróbujesz i ci się spodoba, to będziesz do tego wracał. Może się zdarzyć, że zabierzesz ze sobą osobę towarzyszącą, by skakać w tandemie. W tym celu wystarczy, że wykupisz skoki ze spadochronem dla osoby, której chcesz zrobić niespodziankę.
Skoki spadochronowe Warszawa może sprawić, że będziesz się świetnie bawić w przestworzach, fruwając jak ptak.