rp_sport5.jpgPiłka siatkowa w Polsce jest niewątpliwie obecnie jedną z najbardziej lubianych i popularnych dyscyplin sportowych. Dlaczego? Ponieważ w tej dyscyplinie polska reprezentacja mężczyzn odnosi ogromne sukcesy. Sama siatkówka jako sport zachęca jednocześnie do jej uprawiania, co przynosi doskonałe efekty. Wielu młodych ludzi dziś ją trenuje i marzy, aby kiedyś grać w najlepszych ligach.

W siatkówce, jako sporcie zespołowym, bardzo liczy się współpraca. Zawodnicy nie mogą liczyć tylko na swój indywidualny talent. Muszą też doskonale porozumiewać się z innymi zawodnikami. Dlatego podczas treningów nie ćwiczy się tylko podań indywidualnych, jeden do jednego, ale również grę zespołową. Grę, w której tak ogromne znacznie ma zaufanie pomiędzy zawodnikami, a także dyscyplina.

Polscy siatkarze od lat zajmują czołowe pozycje na światowych listach. Zresztą to właśnie oni są aktualnymi mistrzami świata. To, o czym marzą to tytuł mistrzów olimpijskich. Ale na taki sukces będą musieli jeszcze długo pracować.