Nie ulega najmniejszej wątpliwości fakt, iż dokumenty w przedsiębiorstwie oraz ich obieg to podstawa funkcjonowania całej firmy. W związku z tym, że waga dokumentacji jest tak wielka, ustalonych jest szereg zarządzeń dotyczących ich ochrony.
Dokumenty zawierające dane poufne lub wrażliwe powinny znajdować się w zamykanych szafach tak, by nikt niepowołany nie miał do nich dostępu.
Nie mniej ważna od sposobu przechowywania jest również poręczność i użytkowość artykułów biurowych, w których to dokumenty są przechowywane.
Segregatory firmowe to artykuły niezwykle ważne, ponieważ są często przenoszone i ich wytrzymałość oraz jakość musi być na najwyższym poziomie.
Oprócz niewątpliwie najważniejszych parametrów takich jak jakość i wytrzymałość, nie mniej ważna jest estetyka. Odpowiednio dobrane rozmiarowo i kolorystycznie segregatory firmowe mogą stanowić bardzo ciekawą kompozycję w biurze, sprawiając, że miejsce pracy stanie się bardziej schludne i przyjemne zarówno dla pracowników jak też klientów.