Dlaczego warto zainwestować w reklamę outdoorową?

Istnieje wiele rodzajów reklam outdoorowych. Każdy typ ma swoją grupę docelową, a mimo to mają bardzo dużo wspólnych cech, które sprawiają, że można je potraktować zbiorczo. Do najpopularniejszych reklam outdoorowych należy m.in.: billboard, citylight, reklama pneumatyczna, reklama wielkoformatowa.

Reklamy outdoorowe mają bardzo duży zasięg i trafiają do wielu odbiorców w krótkim czasie. Praktycznie każdy kto przejdzie lub przejedzie obok reklamy zwróci na nią uwagę. Jeśli będzie ją oglądał z wystarczająco dużą częstotliwością, to w końcu ją zapamięta – nawet jeśli w sposób podprogowy. W dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe jest pominięcie reklam i nieuświadamianie sobie ich przekazu. Szczególnie odkąd na ulicach jest ich tak dużo.

Bez wątpienia za reklamami outdoorowymi przemawia ich prostota. Stworzenie grafiki jest mniej wymagające niż przygotowanie spotu reklamowego do radia czy telewizji.

Warto też zwrócić uwagę na to, że reklama wielkoformatowa czy billboard jest doskonałym sposobem na wyeksponowanie marki. Duży, wyraźny, prosty przekaz reklamy sprawia, że produkt zapada przyszłemu konsumentowi w pamięci.

Kolejną cechą charakterystyczną reklam outdoorowych jest fakt, że potencjalni konsumenci mają do nich bardzo łatwy dostęp. Nie potrzebują telewizora, radia czy dostępu do Internetu – wystarczy, że wyjdą z domu, a natkną się na reklamy różnych marek i produktów. Oznacza to więc niski próg wejścia.

Nie można też zapominać o kosztach. Wydaje się, że opłacenie powierzchni reklamowej jest drogie, jednak w porównaniu z liczbą odbiorców i tak jest bardziej opłacalne niż np. reklama telewizyjna.