1987rok

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym wybrano nowe władze Oddziału na 4-letnią kadencje w następującym składzie:

Po roku z funkcji wiceprezesa finansowego rezygnuje Henryk Kusior, a na jego miejsce powołany zostaje Zenon Ruta, sekretarzem zostaje Kazimierz Tonder, a wiceprezesem lotowym Józef Dzikowski z N-Tomyśla. W tym zweryfikowanym składzie Zarząd działa do końca kadencji. Zarząd Okręgu przydziela do Oddziału Sekcje Szamotuły, a z członków Sekcji Buk wyłania się nowa Sekcja Opalenica, co sprawia że w Oddziale jest 8 Sekcji i 295 członków. Zarząd zakupuje stary autokar SAN, który po demontażu i zabudowie klatkami może pomieścić ponad 3000 gołębi.

1991rok

Wybrano nowe władze Oddziału na następną 4-letnią kadencje. Zarząd ukonstytuował się następująco:

W 1992 r. obchodzono uroczyście 40-lecie istnienia Oddziału, z tej okazji dzięki ofiarności członków ufundowano sztandar Oddziału, którego aktu poświęcenia dokonał proboszcz bukowski ks. Kanonim Jan Majchrzak.

Na półmetku kadencji z funkcji sekretarza rezygnuje Kazimierz Tonder, w jego miejsce powołano Bogdana Wożniaka z Wronek.

Radość Zarządu Oddziału z zakupu SANU nie trwała zbyt długo, gdyż już po 2-letniej eksploatacji nękanej częstymi awariami trzeba się było pozbyć dokuczliwego grata. W to miejsce zakupiono 3-letni powypadkowy samochód IVECO który po remoncie i zabudowie klatkami rozwiązał problemy transportowe na lata. W 1994 roku wprowadzono na terenie całego kraju nowe współzawodnictwo na kategorie i coeficienty, tym samym zwiększono ilość rozgrywanych mistrzostw. W Buku , jako pierwszej miejscowości na terenie działalności Oddziału odbyła się Wystawa Okręgowa wg nowych kryteriów FCI tj. . na coeficienty. Po reformie administracyjnej kraju, do Okręgu Poznań powracają Sekcje Wolsztyn i Międzychód. Obie znajdują miejsce w naszym Oddziale. Reaktywowana jest też Sekcja Lwówek, co sprawia że Oddział liczy 11 Sekcji i 401 członków i pobrał 33.000 szt. Obrączek rodowych.

1995rok.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze wybiera nowe władze Oddziału:

Zarząd Główny wprowadza numeracje dla wszystkich oddziałów, nasz otrzymuje nr 0284. Z Oddziału odchodzi Sekcja Szamotuły tworząc własny oddział. Na koniec kadencji stan osobowy Oddziału to 370 członków zrzeszonych w 10 Sekcjach.

1999rok

W tym roku dochodzi do dużych zmian w Oddziale. Odchodzi 5 Sekcji północnych tj. Sieraków, Wronki, Międzychód, Pniewy i Lwówek w sumie 145 członków i tworzy nowy Oddział 0401 Sieraków. Otrzymują w spadku małą kabinę wraz z klatkami transportowymi. Na Walnym Zebraniu dokonuje się wyboru nowych władz Oddziału w następującym składzie:

Stefan Tonder zostaje wybrany prezesem Okręgu Poznań, prezesem nowopowstałego Regionu VI i członkiem Zarządu Głównego PZHGP. Od 2002roku Sekcja Buk leżąca na terenie powiatu poznańskiego, na mocy porozumienia stron przechodzi do Oddziału 0409 Poznań-Zachód. W Oddziale 0284 Nowy-Tomyśl pozostają już tylko 4 Sekcje i około 200 członków.