Wiele osób myśli, że projektowanie stron internetowych jest czymś bardzo prostym. W rzeczywistości wymaga wielu różnych umiejętności. To nie tylko znajomość kodowania w HTML i CSS, to także znajomość języków skryptowych, zarówno tych wykonywanych po stronie serwera, jak i tych uruchamianych bezpośrednio w przeglądarce.

Wiele osób zapomina również o tym, że projektowanie stron internetowych wymaga sporego wyczucia estetyki lub umiejętności dogadywania się z grafikiem, który będzie przygotowywać elementy wizualne przeznaczone do wkomponowania w poszczególne elementy strony.

Koniecznie trzeba też powiedzieć o tym, że projektowanie stron internetowych powinno uwzględniać również sprawy związane z bezpieczeństwem witryny. Panel administracyjny powinien być dobrze chroniony przez próbami nieautoryzowanego logowania, a dane użytkowników muszą być w pełni bezpieczne. Dlatego też strony internetowe powinny być bardzo dobrze testowane pod tym kątem, zanim zostaną oficjalnie oddane do użytku publicznego.