W chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym terminem premiery PlayStation 4 jest listopad 2013 roku. Wskazuje na to historia premier i pojawiające się co jakiś czas przecieki. Dzisiaj mamy nowy głos w dyskusji – studio developerskie, które PS4 w listopadzie traktuje jako fakt. Ale czy na pewno warto im wierzyć?

Wspominanym studiem jest Spearhead Games. Nigdy o nich nie słyszeliście? Nie musicie mieć do siebie pretensji, nie mamy tu do czynienia z żadnymi potentatami branży gier. Jest to developer odpowiedzialny za grę Tiny Brains, która zmierza na PlayStation 4 i zgodnie z oświadczeniem Spearhead Games ma być tytułem startowym na nową konsolę Sony i swoją premierę mieć w listopadzie 2013 roku. W komunikacie dodali jeszcze:

Goście PAX Prime nie będą jednak musieli czekać do listopada aby móc wziąć w dłonie swoje kontrolery PS4 i zagrać w Tiny Brains, mogą wypróbować demo podczas show na stoisku numer 6305.

Mniejsza o numer stoiska – dla twórców oświadczenia listopadowa premiera PlayStation 4 jest czymś tak oczywistym, jak fakt, że po nocy nadchodzi dzień. Twórcy gry (zwłaszcza tytułu startowego) na daną platformę powinni mieć wiedzę kiedy konsola będzie miała swoją premierę, więc można uznać tę informację za całkiem wiarygodną. Chociaż wciąż istnieje ryzyko, że Spearhead Games po prostu oparło swoje oświadczenie o dotychczas rozpowszechniane plotki, doświadczenia z premier poprzednich generacji konsol PlayStation i uznało, że listopad jest najbardziej prawdopodobny.

Ciężko stwierdzić co jest prawdą, jednak mamy kolejny palec wskazujący na listopad, jako na miesiąc premiery PlayStation 4. Sony w końcu też mogłoby zabrać głos w tej sprawie…