Popyt na PS4 wciąż przewyższa podaż, wielu graczy wciąż bezskutecznie próbuje kupić swój egzemplarz konsoli. Po partii urządzeń, która trafiła do sklepów 7 grudnia w większości sklepów nic nie zostało. Kiedy gracze mogą liczyć na kolejne konsole PlayStation 4 w sklepach?

Dzisiejsza wizyta w kilku dużych sklepach ze sprzętem RTV w warszawskim centrum handlowym Arkadia nie pozostawiła złudzeń – PlayStation 4 nie ma szans tam znaleźć. Na początku tego weekendu Sony dostarczyło do sklepów od kilkunastu konsol w przypadku RTV Euro AGD, do około osiemdziesięciu, które trafiły do Saturna.

Wszystkie sprzedały się od razu, ponieważ w piątek/sobotę pod sklepami urzędowali już chętni dokonać zakupu gracze. Po 30 minutach od dostawy nie było szans na zakup swojego egzemplarza PS4 bez jakiegoś wcześniejszego zamówienia. W pojedynczych sklepach można jeszcze konsolę dorwać (np. w przypadku RTV Euro AGD warto śledzić tę stronę, gdzie pojawia się informacja w jakich stacjonarnych sklepach konsola jest dostępna).

A kiedy powinniśmy doczekać się kolejnych dostaw? Pracownicy sklepów nie są zgodni. Jednomyślni są jedynie w tym, że do sklepów nowe egzemplarze PlayStation 4 trafią przed świętami. Kiedy konkretnie? Pracownik tylko jednego sklepu podał konkretną odpowiedź – Sony planuje dostarczyć do punktów sprzedaży nowe PS4 w piątek 13 grudnia 2014 roku, ale nie jest to pewne w 100%. Inni tego nie potwierdzili mówiąc, że kolejne dostawy nie zostały dokładnie potwierdzone i trzeba po prostu trzymać rękę na pulsie.

Zapewne wkrótce doczekamy się kolejnego oficjalnego komunikatu SCEP, co na pewno ułatwiłoby graczom życie, pozwoliło skoncentrować się na jednej dacie, zamiast regularnie monitorować sklepy. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach wydanie 2000 zł to żaden problem. Nie, jeśli interesujemy się PlayStation 4… 🙂