W kolejnym kraju gracze chcący nabyć PlayStation 4 w dniu premiery będą mieli z tym poważny problem. Tym w Holandii zawieszona została możliwość składania pre-orderów, ale co ciekawe sprzedawcy podzielili się proporcjami składanych zamówień przedpremierowych na PS4 w stosunku do Xboxa One.

Na każdy złożony pre-order na Xboxa One przypadają cztery zamówienia przedpremierowe na PlayStation 4. Dane wydają się być prawdziwe, ponieważ pochodzą z dużego holenderskiego sklepu handlującego grami – GAMEMANIA.

Jeśli to faktycznie prawda możemy mówić o prawdziwym pogromie konsoli Microsoftu. Co prawda wyniki z Holandii mogą być lekko zafałszowane przez fakt, że Guerilla Games, czyli twórcy Killzone: Shadow Fall pochodzą właśnie z Kraju Tulipanów, więc tam część graczy wybierać może PlayStation 4 z pobudek patriotycznych. Jednak nawet to nie wystarczyłoby to tego, aby tak zdystansować konkurencję. Microsoft po prostu zawalił prezentację swojej konsoli i odrobienie strat nie będzie łatwe. Stosunek 4:1 w ilości pre-orderów najlepiej o tym świadczy.