Produkty superfood, to takie produkty, których zawartość i skład działają zbawiennie na nasz organizm. Obecnie, w dobie zdrowego żywienia, jest to pojęcie nieco nadużywane w celach marketingowych, więc warto dokładnie zapoznać się z produktami, by samemu ocenić, co zaliczymy do tego prestiżowego grona.

Na pewno będzie to olej konopny. Jest to niebywale cenny tłuszcz, odpowiedni do stosowania w codziennej diecie. Jego zalety są nie do przecenienia. Wystarczy wspomnieć, że działa doskonale na układ nerwowy, hormonalny, trawienny, cz w końcu układ krążenia. Hamuje powstawanie skrzepów i zatorów, a co za tym idzie, usprawnia przepływ krwi w naszych żyłach.
Okazuje się, że olej konopny jest prawdziwym mocarzem, który hamuje wzrost komórek nowotworowych i działa przeciwbólowo. Wszystko to dzięki jego unikalnemu składowi – wysokiej zawartości kwasów omega-3 i cennych witamin.
Niewiele produktów może poszczycić się równie szerokim polem działania. Z pewnością olej konopny powinien stanąć na honorowym miejscu w naszej kuchni.