Gracze musieli bardzo długo czekać na kontynuację Mafia, jednej z najlepszych gier (dla mnie) w historii. Niektórzy nawet zwątpili, czy kiedykolwiek się jej doczekamy. W 2010 roku w końcu się udało i nie spodziewam się, abyśmy na trzecią część musieli czekać tyle lat, co na dwójkę. Jest szansa, że informacje o grze Mafia 3 poznamy już za kilka dni.

Wydawca serii, 2K Games podał ostatnio swoją listę gier, które zaprezentuje na targach Gamescom 2013, które startują już 20 sierpnia. We wpisie na Twitterze mamy podane nazwy kilku serii, jak również wzmiankę i jednej, niezapowiedzianej grze.

Nie sposób jest na 100% stwierdzić z czym mamy do czynienia, na wyjaśnienie będziemy musieli poczekać pewnie przynajmniej kilka dni, jednak Mafia 3 jest bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem. Do premiery Mafii 2 minęły już niemal trzy lata, wystarczający czas aby spokojnie stworzyć porządną kontynuację. Naprawdę porządną, bo druga część, chociaż była całkiem dobrą grą, to nie umywała się do kultowego poprzednika. Jak będzie, zobaczymy. Na szczęście na rozwiązanie zagadki nie będziemy musieli czekać zbyt długo.