Zimowe ferie to świetny czas kiedy wypoczywamy aktywnie, wiele rodzin oraz młodych osób decyduje się na wyjazd narciarski w Alpy. Największe europejskie góry są bardzo urokliwe, mają mnóstwo tras narciarskich którymi co roku przyciągają masę turystów. Bardzo wysokie szczyty Alp znajdziemy właśnie we Francji.

Alpy to największe pasmo gór w Europie. Rozpościerają się przez kilka państw a najważniejsze z nich to: Włochy,Szwajcaria, Austria i właśnie Francja. Francuskie Alpy są jednym z najładniejszych i bardzo wysokich. Najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc znajduje się na granicy Francusko-Włoskiej w okolicy Chamonix.

Les 2 Alpes to miejscowość turystyczna położona w regionie Rodan – Alpy, oddalona o ok. 70km od Grenoble. Jest to ośrodek narciarski w którym główna stacja znajduje się na wysokości 1650 m n.p.m. najwyższy szczyt to 3520 m n.p.m. gdzie znajduje się lodowiec. Dzięki właśnie lodowcowi ośrodek czynny jest praktycznie cały rok. W zimie panują tu świetne warunki narciarskie, możemy korzystać z całej infrastruktury narciarskiej ok. 225km tras narciarskich. Jest wiele wyciągów krzesełkowych, gondol kabinowych, linowy autobus na ok. 100 osób oraz metro na lodowiec w trasie wyrytej w górze. Trasy są zróżnicowane od tras dla początkujących, stawiających pierwsze kroki zaczynając na trasach czarnych kończą. Jest też jeden z największych snowpark’ów w Europie, który działa w zimie i w lecie. L2A to piękna miejscowość z wieloma restauracjami, barami, kawiarniami i markowymi sklepami: DC, BURTON, QUIKSILVER, OAKLEY. Mocno polecam wyjazd na narty do Les 2 Alpes to urokliwe miejsce typowe alpejskie miasteczko. W dzień jeździmy na nartach czy deskach, po południu możemy spędzić świetnie czas na Apres Ski, a wieczorem udać się do jednej z kliku dyskotek, gdzie świetnie będziemy się bawić z całą ekipą snowboarderów i narciarzy. Wyjazd na narty do Les 2 Alpes będzie na pewno bardzo udany, należy odwiedzić tę miejscówkę !