Praktycznie wszyscy dietetycy są ze sobą zgodni – kawa pita w odpowiednich ilościach ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Zaleca się jej picie m.in. w godzinach porannych, aby pobudzić metabolizm. Jest to więc bardzo dobry napój dla osób zmagających się z nadwagą oraz otyłością – oczywiście, jeżeli nie przesadza się z ilością. Zaleca się jedną filiżankę kawy, a nie pięć.

Jednak kiedy picie kawy jest już naszym rytuałem, to warto zadbać o to, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej. W tym celu najlepiej kupić ekspres do kawy – żadna parzona w zwykłym czajniku kawa się do takiej nie umywa.

Kawa do ekspresów może być implementowana nawet w postaci ziaren, gdyż wiele bardziej zaawansowanych ekspresów ma opcję mielenia kawy. Wówczas w filiżance aż czuć posmak świeżo co dopiero zmielonej kawy – coś wspaniałego.

Dodatkowo w ekspresach można naprawdę eksperymentować z różnymi ustawieniami i parametrami, oddając się poszukiwaniom najlepszego smaku kawy. Ekspresy można kupić już za kilkaset złotych.