Jak sport wpływa na zdrowie człowieka

Wszyscy pewnie doskonale znamy powiedzenie ” Sport to zdrowie „, ale czy te słowa sprawdzają się w każym przypadku ?

Większość z nas uprawia choć jeden rodzaj sportu regularnie, czy to piłkę nożną, czy bieganie lub jazdę rowerem, są też tacy którzy nie robią nic,
siedzą w domu przed telewizorem i wcale się nie ruszają. Aktywność w życiu codziennym ma wiele korzyści. Ludzie którzy często uprawiają sport są przeważnie szczuplejsi oraz są sprawniejsi umysłowo poprzez odpowiednie dotlenienie mózgu. Najkorzystniejszą formą sportów to te wszystkie uprawiane na świeżym powietrzu.

Siedzący tryb życia źle wpływa na samopoczucie, życie codzienne a co najważniejsze zdrowie oraz kondycje fizyczną i psychiczną. Aby utrzymać dobre samopoczucie i czuć się dobrze we własnym ciele oraz uniknąć wielu chorób powinniśmy zacząć uprawiać sport, najlepiej regularnie.
Regularne bieganie bądź jazda rowerem zwiększa nasze możliwości kondycyjne, poprawia przepływ krwi a także zwiększa pojemność płuc co pozwala nam na łatwiejsze oddychanie. Także nasze serce podczas treningu ćwiczy, pompuje krew szybciej przez co staje się bardziej wydajne i zwiększa się tym nasza wytrzymałość.

Każdy z nas powinien prowadzić aktywny tryb życia, nie patrząc na wiek. Uprawianie sportu to świetna alternatywa do spędzania czasu wolnego zamiast oglądania telewizji czy siedzenia przed komputerem a właśnie siedzący tryb życia prowadzi do otyłości i chorób do których nie powinniśmy w żadym wypadku dopuścić.