Popularność piłki nożnej kobiet

W Polsce piłka nożna kobiet jest niestety dużo mniej popularna, niż jej męska odmiana. Szkoda, ponieważ żeńska drużyna piłki nożnej może w naszym kraju na pewno pochwalić się nie lada sukcesami. Warto zauważyć, że większość działaczy i kibiców stawia kobiecą i męską piłkę nożną w dwóch zupełnie różnych kategoriach. Inne zainteresowanie, pieniądze itd. sprawiają, że dużą popularnością cieszą się nadal tylko męskie drużyny piłki nożnej.

Żeńska drużyna piłki nożnej w rozgrywkach klubowych
Kobiece drużyny klubowe rywalizują w Ekstralidze, I lidze (2 grupy), II lidze (4 grupy), III lidze (17 grup), IV lidze (wyłącznie województwa Mazowieckie i Małopolskie) oraz w Pucharze Polski. Od kilkunastu lat obserwujemy coroczny wzrost klubów piłkarskich, które biorą udział w ligowych rozgrywkach piłkarstwa kobiecego w Polsce. Każdy rozpoczynający się nowy sezon jest rekordowym pod względem ilości klubów i drużyn grających w żeńskich ligach.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet
Za funkcjonowanie Reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej. Reprezentacja w rankingu FIFA najwyżej była sklasyfikowana na 27. miejscu.